Jaki kurs prawa jazdy wybrać?

Możesz wybrać spośród 4 rodzajów kursów teoretycznych. 


Kurs Eksternistyczny (procedura tutaj) Bez zajęć teoretycznych. Po prostu samodzielnie uczysz się z otrzymanego od nas podręcznika, ale tak naprawdę to głównie na testach masz dostęp na 90 dni. Zaliczasz teorię w WORD i zostaje do zrobienia 30 godzin jazd, oraz 4 godziny z pierwszej pomocy. Po jazdach W WORD zostanie tylko do zaliczenia egzamin praktyczny.  

 • Dla preferujących naukę bezpośrednio na testach.  Czyli kurs w wersji minimalistycznej.  

Kurs Elearningowy (procedura tutaj) . Procedura identyczna jak przy kursie eksternistycznym. Różnica jest taka, że możesz przerobić zajęcia teoretyczne na platformie e-learningowej przed komputerem, dostajesz dostęp na 90 dni, oczywiście testy na 90 dni i podręcznik. Oprócz tego nic się nie różnią.  

 • Dla osób którym wystarczy wiedza przekazana w formie wykładu elearningowego z teorią w domu przed komputerem lub na telefonie. 

Kurs Weekendowy  (procedura tutaj) .  Procedura jest inna niż przy poprzednich kursach. Zaczynasz klasycznie od stacjonarnych wykładów z teorii w naszym OSK (jeden weekend piątek g.15-21, sobota i niedziela g.9-17).  

Otrzymujesz: możliwość udziału w wykładach + podręcznik + dostęp do testów + 4 dni dostępu do kursu elearningowego (gdyby zaszła potrzeba powtórzenia materiału z wykładów).  

Kolejny etap też jest inny, gdyż bezpośrednio po wykładach nie zdajesz egzaminu teoretycznego w WORD, a realizujesz 30 godzin jazd. Na koniec egzaminy wew. teoria i praktyka. Dopiero wtedy pójdziesz do WORD i zdasz egzaminy państwowe, teorię i praktykę.  

 • Dla osób potrzebujących bezpośredniego kontaktu z wykładowcą i wyjaśniania na bieżąco istotnych zagadnień z możliwością powtórzenia materiału e-learningowo, w podręczniku i ćwiczenia na testach.  

Kurs Elearningowo-Weekendowy (procedura tutaj) Głównym założeniem jest nauka teorii przed i po zdobyciu doświadczenia w ruchu drogowym. Jest połączeniem kursu elearningowego z weekendowym.  Otrzymujesz do: 90 dni kursu elearningowego i testów, podręcznik i wykłady stacjonarne. 

 • Najpierw uczysz się teorii w formie e-learningu i ćwiczysz testy, w domu przed komputerem lub na telefonie.  
 • Zdajesz egzamin państwowy teoretyczny w WORD.  
 • Wracasz do nas na około połowę godzin jazd kursowych.  
 • Przychodzisz na wykłady stacjonarne z obowiązkową pierwszą pomocą.  
 • Po wykładach kontynuujesz szkolenie praktyczne.  
 • Na koniec u swojego instruktora zdajesz egzamin wew. praktyczny.  
 • W WORD zostaje do zdania państwowy egzamin praktyczny. 

Dla osób którym zależy na bardzo dokładnym zrozumieniu zagadnień, szkolenie z powtórzeniami i uzupełnieniem się etapów teoria – praktyka – teoria – praktyka.   

Kurs z największą ilością przekazanych informacji, na którym dokładnie przerobisz wszystkie zagadnienia i najlepiej je zrozumiesz. 


Kurs ekspresowy (procedura tutaj) – Jeżeli gdzieś Ci się spieszy i potrzebujesz zrealizować jazdy np. w 3 tygodnie, wybierz kurs ekspresowy. Przy kursie ekspresowym teorię możesz realizować dowolnie – eksternistycznie, elearningowo lub weekendowo. Natomiast grafik jazd zaplanujesz jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Weź tylko pod uwagę, że ten kurs jest droższy.


Zajęcia praktyczne z instruktorem

Niezależnie od wybranego kursu teoretycznego, jazdy odbywają się w tygodniu od poniedziałku do soboty. Niedziele wolne!


Nasza opinia, który kurs wybrać? 

Według nas najlepiej przygotujesz się wybierając kurs teoretyczny elearningowo-weekendowy. Wbrew pozorom nie włożysz dużo więcej pracy, a efekty będą znacząco większe niż przy pozostałych kursach. 

Dlaczego teoria w systemie naprzemiennym? 
 • Brak doświadczenia nie ułatwia nauki teorii. W większości osoby, które zaczynają szkolenie na prawo jazdy, nie mają doświadczenia kierowania pojazdem w ruchu drogowym. Dlatego pierwszy kontakt z teorią powoduje, iż wiele omawianych zagadnień mało do nas dociera. Po prostu nie czujemy tematu. 
 • W kursie elearningowo-weekendowym zaczniesz od samodzielnej nauki teorii z programem elearningowym oraz rozwiązując testy. W ten sposób pozyskasz podstawową wiedzę o ruchu drogowym pozwalającą zdać egzamin państwowy teoretyczny i rozpocząć jazdy z instruktorem.  
 • Zaczynając jazdy po szkoleniu elearningowym masz już dostateczną wiedzę by poruszać się po drodze, zresztą potwierdza to zdanie egzaminu teoretycznego w WORD. Jednak można osiągnąć więcej. 
 • Przychodząc na zajęcia stacjonarne po wyjeżdżeniu około połowy kursu, zupełnie z innej perspektywy spojrzysz na przepisy ruchu drogowego. Będziesz mieć już własne spostrzeżenia na temat kierowania autem. Wszystko możesz wyjaśnić z wykładowcą. Ponadto otrzymasz dodatkową dawkę wiedzy w postaci omówienia realnych sytuacji drogowych które istnieją w czasie jazdy.  
 • W każdym momencie możesz zmienić tok szkolenia. Od Ciebie będzie zależało czy po teorii elearningowej w ogóle przyjdziesz na wykłady. Jeżeli uznasz, że masz już wystarczającą wiedzę wystarczy, że dokończysz jazdy i przyjdziesz na obowiązkowe 4 godziny pierwszej pomocy. Możesz też wybrać tylko najistotniejsze tematy, w których chcesz uczestniczyć. W trakcie tego kursu uczestniczenie w wykładach jest Twoim prawem a nie obowiązkiem. 

Możesz też wybrać kurs Weekendowy zaczynając od teorii stacjonarnej. Natomiast w trakcie jazd powtórzyć e-learningowo materiał. Przy tym kursie dostęp do e-learningu będziesz mieć tylko na 4 dni. Weź pod uwagę, że ciężko jest zmobilizować się do powtórki materiału. Robiąc powtórkę w formie e-learningu nie będziesz mieć możliwości, która była by na wykładach, czyli zadawania pytań. Oczywiście dajemy Ci możliwość przyjścia ponownie na wykłady (bez dodatkowych opłat) żeby powtórzyć materiał, tylko czy oby na pewno dasz radę z niej skorzystać? 


Kurs elearningowy – Platforma firmy E-KIEROWCA do której dostaniesz dostęp jest wykonana profesjonalnie i kompatybilna z podręcznikiem oraz testami.  Jeżeli nie masz czasu na udział w naszych wykładach to też będzie dobry sposób na pozyskanie niezbędnych informacji.  


Kurs eksternistyczny – No cóż, absolutne minimum.  Ten kurs będzie polegał na czytaniu podręcznika i ćwiczeniu testów.  


Kurs ekspresowy – Nie polecamy z uwagi na wyższą cenę. Ale jak ktoś musi szybko? Ten kurs rożni się od pozostałych tylko możliwością ustalenia grafiku jazd przed ich rozpoczęciem. Całość jazd powinna zmieścić się do 3 tygodni.

Scroll Up