Jaki kurs prawa jazdy wybrać?

Możesz wybrać spośród 4 rodzajów kursów teoretycznych. 


Kurs Eksternistyczny (procedura tutaj) Bez zajęć teoretycznych. Zacząć możesz w dowolnym momencie. Po prostu samodzielnie uczysz się z otrzymanego od nas podręcznika, ale tak naprawdę to głównie na testach masz dostęp na 90 dni. Zaliczasz teorię w WORD i zostaje do zrobienia 30 godzin jazd, oraz 4 godziny z pierwszej pomocy. Po jazdach W WORD zostanie tylko do zaliczenia egzamin praktyczny.  

  • Dla preferujących naukę bezpośrednio na testach.  Czyli kurs w wersji minimalistycznej.  

Kurs Elearningowy (procedura tutaj) . Procedura identyczna jak przy kursie eksternistycznym, czyli zaczynasz kiedy Ci pasuje. Różnica jest taka, że możesz przerobić zajęcia teoretyczne na platformie e-learningowej przed komputerem, dostajesz dostęp na 90 dni, oczywiście testy na 90 dni i podręcznik. Oprócz tego nic się nie różnią.  

  • Dla osób którym wystarczy wiedza przekazana w formie wykładu elearningowego z teorią w domu przed komputerem lub na telefonie. 

Kurs Weekendowy  (procedura tutaj). Zaczynasz klasycznie od stacjonarnych wykładów z teorii w naszym OSK (jeden weekend piątek g.15-21, sobota i niedziela g.9-17).  

Otrzymujesz: możliwość udziału w wykładach + dostęp do testów.  

Kolejny etap też jest inny, gdyż bezpośrednio po wykładach nie zdajesz egzaminu teoretycznego w WORD, a realizujesz 30 godzin jazd. Na koniec egzaminy wew. teoria i praktyka. Dopiero wtedy pójdziesz do WORD i zdasz egzaminy państwowe, teorię i praktykę.  

  • Dla osób potrzebujących bezpośredniego kontaktu z wykładowcą i wyjaśniania na bieżąco istotnych zagadnień z możliwością powtórzenia materiału e-learningowo, w podręczniku i ćwiczenia na testach.  

Kurs online live (procedura tutaj). Wykłady prowadzone są w czasie rzeczywistym, tak jak na kursie z teorią stacjonarną. Różnica polega na tym, że nie siedzisz w sali wykładowej a w domu przed własnym komputerem. Widzisz wykładowcę i masz możliwość zadawania pytań. Dodatkową zaletą jest możliwość powtórzenia zajęć z nagrań archiwalnych. Wykłady trwają 2,5 tygodnia. Możesz poczekać na pierwsze wykłady z cyklu, lub dołączyć w dowolnym momencie i przejść wykłady które ominąłeś. Terminarz tutaj.

Otrzymujesz: Dostęp do platformy prawko.pl ważny 100 dni.


Kurs ekspresowy (procedura tutaj) – Jeżeli gdzieś Ci się spieszy i potrzebujesz zrealizować jazdy np. w 2-3 tygodnie, wybierz kurs ekspresowy. Przy kursie ekspresowym teorię możesz realizować dowolnie – eksternistycznie, e-learningowo, weekendowo lub online live. Natomiast grafik jazd zaplanujesz jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Weź tylko pod uwagę, że ten kurs jest droższy.


Zajęcia praktyczne z instruktorem

Niezależnie od wybranego kursu teoretycznego, jazdy odbywają się w tygodniu od poniedziałku do soboty. Niedziele wolne!

Jak szybko można zrealizować jazdy? Wszystko zależy od Twojej dyspozycyjności i wolnych terminów w grafiku instruktora. Jeżeli jesteś osobą dyspozycyjną, a kurs zrobisz w sezonie zimowym, jazdy będą bardzo często (niekiedy nawet codziennie). Najczęściej normalny kurs trwa w 1,5-3 miesiące, natomiast ekspresowy nawet w 3 tygodnie. Zapiszesz się w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym lub w wakacje, licz się z dużym obłożeniem grafiku instruktora. Uwaga instruktorzy latem też wyjeżdżają na urlopy!