Kurs prawa jazdy weekendowy

Kurs weekendowy, czyli teoretyczne zajęcia stacjonarne w jeden weekend (piątek, sobota i niedziela)

Przebieg kursu weekendowego prawa jazdy, krok po kroku:

 1. Dokonaj wstępnej rezerwacji na zajęcia teoretyczne, ilość miejsc w sali wykładowej jest ograniczona. Rezerwacja jest niezobowiązująca, zawsze możesz zmienić rezerwację na inny termin lub ją odwołać.
 2. Najpierw badania na prawo jazdy– możesz zrobić u współpracującego z nami lekarza link: badania lekarskie na prawo jazdy lub poszukać na własną rękę. Badania do prawa jazdy są płatne i nie refundowane przez NFZ.
 3. Teraz wyrabiasz numer PKK – z uzyskanym od lekarza orzeczeniem i jednym zdjęciem, udajesz się do Wydziału Komunikacji względem miejsca zameldowania. Na miejscu wypełnisz wniosek. Jeżeli nie masz ukończonych 18-stu lat, musisz tam iść z rodzicem. (PKK możesz wyrobić nie wcześniej niż po ukończeniu 17 lat i 9 miesięcy, to samo dotyczy się rozpoczęcia kursu)
 4. Masz już PKK, to prześlij przez ten formularz https://qmobil.pl/zapisy-na-kurs/ Numer PKK musisz przesłać najpóźniej w piątek do godz. 13.00 w dniu rozpoczęcia zajęć teoretycznych. Jeżeli nie zdążysz, zapraszamy na kurs w kolejnym terminie!
 5. Zgłaszasz się na zajęcia teoretyczne:
  • Piątek w godz. 15.00-21.00
  • Sobota w godz. 9.30-17.00 (9.30-12.30 pierwsza pomoc)
  • Niedziela w godz. 9.00-17.00
 6. Pierwszego dnia teorii w piątek, nie wpłacasz żadnych rat kursu itp. będzie tylko wykładowca. Jeżeli chcesz możesz zrobić przelew (numer konta tutaj), ale lepiej poczekaj do soboty na rozliczenia z sekretarką.
 7. W sobotę podczas zajęć teoretycznych załatwisz formalności:
  • podpiszesz umowę szkoleniową
  • wpłacisz całość opłaty za kurs, lub pierwszą ratę 800 zł.
  • odbierzesz kod dostępu do państwowej bazy testów na prawo jazdy.
 8. W niedzielę ostatni dzień teorii, zabierzesz ze sobą kartę zajęć. Z tą kartą zgłosisz się później do instruktora na jazdy.
 9. Warunkiem rozpoczęcia jazd jest zdanie teorii w WORD. Dlatego jak najszybciej po skończonych zajęciach z teorii poćwicz na testach i zapisz się na państwowy egzamin teoretyczny w WORD możesz pojechać osobiście lub prościej online: https://info-car.pl/infocar/konto/word/word.html
 10. Zdałeś/aś egzamin w WORD. Poinformuj nas o tym i dopłać (zgodnie z umową) pozostałą część opłaty za kurs. Najlepiej przelewem na nasze konto mbank 78 1140 2004 0000 3702 7462 2688 w tytule podaj swoje imię i nazwisko z dopiskiem „kurs prawa jazdy”.
 11. Bank powiadomi nas o zaksięgowaniu Twojej wpłaty (przypominamy że przelew trwa niekiedy 1-2 dni, chyba że masz konto w tym samym banku lub zrobisz przelew ekspresowy). Wtedy wyślemy Ci numer telefonu instruktora. Zadzwoń do niego i umów się na jazdy (pamiętaj o zabraniu ze sobą karty zajęć).
 12. Z instruktorem nie kontaktujesz się przez nasze biuro, tylko bezpośrednio, dzięki czemu wszystko idzie dużo sprawniej. Każdy instruktor sam planuje swój grafik jazd.
 13. Ile czasu potrzebujesz na skończenie jazd? Zależy to głównie od Twojej dyspozycyjności i wolnych godzin w grafiku instruktora. Wygląda to tak, że instruktor proponuje termin jazd, jeżeli Ci nie pasuje, proponuje kolejny, kolejny itd. Dlatego jeżeli jesteś osobą dyspozycyjną kurs ukończysz szybciej. Z naszych obserwacji wynika iż kurs weekendowy średnio trwa 1,5-3 miesiące. Zimą z pewnością kurs można skończyć szybciej niż latem, gdyż instruktorzy dysponują większą ilością miejsc w grafikach. Największe obłożenie pracą jest na wiosnę, w wakacje i wczesną jesienią. Jeśli chcesz zaplanować cały grafik jazd z góry u jednego, lub kilku instruktorów, a jazdy zrealizować w 2-3 tygodnie, zapraszamy na droższy kurs ekspresowy.
 14. Na koniec szkolenia zdajesz egzamin wewnętrzny praktyczny u swojego instruktora. Otrzymasz od niego kartę zajęć i arkusz przebiegu egzaminu wewnętrznego. Pamiętaj, dokumenty te nie uprawniają do zapisanie się na egzamin państwowy w WORD.
 15. Zadzwoń do biura tel. 662336633 i umów się na oddanie karty zajęć i arkusza egzaminu (NIE MOŻESZ TEGO ZGUBIĆ, gdyż będziesz musiał/a od nowa wykupić i zrealizować wszystkie jazdy!)
 16. W terminie do 3 dni roboczych od zdania dokumentów (najczęściej szybciej) otrzymasz informację na SMS, mail o aktualizacji Twojego PKK, od tego momentu możesz zapisać się na egzamin państwowy w dowolnym WORD, ale najlepiej tam gdzie poznałeś/aś trasy egzaminacyjne.
 17. Na egzamin w WORD najłatwiej zapisać się przez Internet

Dodatkowe BARDZO WAŻNE informacje:

 1. Jeżeli umówisz się na jazdy, możesz je odwołać ale na maksymalnie 24 godziny przed zaplanowanym terminem. W innym wypadku przepadają i trzeba będzie je dokupić jako jazdy doszkalające.
 2. Umowa stanowi że na skończenie kursu masz 12 miesięcy od jej podpisania. Kurs nie powinien trwać tyle czasu. Jednak jeżeli z jakichkolwiek powodów by Ci się przedłużyło. Po tym czasie, umowa jest uważana jako zrealizowana. Czyli jeżeli nie zdążysz np. wyjeździć 10 godzin, będziesz mieć możliwość kontynuowania kursu ale po dokupieniu nie zrealizowanego szkolenia. Ewentualnie możesz skończyć na tym co udało Ci się u nas zrealizować, zabrać dokumenty i skończyć kurs w innej szkole jazdy. My ze swojej strony gwarantujemy Ci że przez te 12 miesięcy na pewno będziesz mieć możliwość realizacji zajęć kursowych.

Cena kursu weekendowego zawiera:

 • Zajęcia teoretyczne 30 godzin lekcyjnych (prowadzone nie tylko profesjonalnym systemem SPS, ale wspomagane licznymi filmami sytuacyjnymi z egzaminów)
 • Zajęcia z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym (na co dzień pracującym w pogotowiu ratunkowym), które zawierają ćwiczenia na fantomie, dzięki czemu nie jest to nudny wykład ale zajęcia, w czasie których zdobędziesz realnie niezbędną wiedzę
 • Zajęcia praktyczne 30 godzin zegarowych jazd i egzamin wewnętrzny praktyczny z instruktorem.

Wszystkie wykłady staramy się prowadzić szybko, nie zaniedbując jednak jakości. Jeśli w czasie trwania zajęć będziesz miał jakiekolwiek pytania, chętnie udzielimy odpowiedzi, wyjaśnimy – chcemy, żeby teoria była dla wszystkich zupełnie jasna i całkowicie zrozumiała.

W czasie zajęć teoretycznych używamy sytemu SPS wydawnictwa E-kierowca, lidera w branży edukacji kierowców, więc niezbędne informacje będziesz mógł sobie także sprawdzić w domu i na spokojnie powtórzyć.

Kurs weekendowy to doskonały sposób na to, aby nauczyć się teorii niezbędnej po to, by zdać egzamin na prawo jazdy, ale również po to żeby po otrzymaniu dokumentu umieć odnaleźć się w każdej sytuacji.

Jest to co prawda kurs, w przypadku którego otrzymasz w krótkim czasie spory zasób nowych informacji, ale robimy to tak żeby każdy z wykładów był ciekawy i był czymś więcej niż tylko odhaczeniem wymogów regulaminowych.

Dla Ciebie jest to najlepsza szansa, żeby poznać wszystkie niuanse przepisów ruchu drogowego, a w konsekwencji udoskonalić styl jazdy już zanim wsiądziesz do auta.